ТЕХНОЛОГІЯ MBBR (MOVING BED BIOFILM REACTOR) БІОФІЛЬТР
MBBR (MOVING BED BIOFILM REACTOR) БІОФІЛЬТР
MBBR (Moving Bed Biofilm Reactor) — технологія розроблена Норвезьким університетом науки і технології в 1989 році. Система MBBR створює біоплівку, завдяки якій процес розкладання прискорюється у 5 разів.
На відміну від звичайних систем для очищення стічних вод, які засновані на краплинному фільтрі, що обертається біологічному контакторі (RBC) і біологічному аэрированном фільтрі (BAF), система MBBR вимагає ємність набагато меншого розміру, завдяки взаємодії з носіями біоплівки. Недоліком інших систем є те, що вони не можуть прискорити природний процес розкладання і вимагають відкачування або скидання накопичених опадів для доочищення на поле фільтрації.
Фільтр має особливу форму і поверхню які сприяє життєдіяльності і розмноження бактерій. Бактерій, що беруть участь в процесі розкладання дуже багато, щоб побачити весь список мікроорганізмів, натисніть для перегляду.
БІОФІЛЬТР MBBRПРИНЦИП РОБОТИ АЕРАЦІЙНОЇ
СИСТЕМИ БІОЛОГІЧНОЇ ОЧИСТКИ
(АЕРОТЕНК З MBBR)
Говорячи простою мовою — це джакузі для очищення стоків, в якій, за рахунок подачі повітря знизу системи, відбувається постійне перемішування стоків для насичення їх киснем.
Форма виробу (плаваючого фільтра) створює збільшену поверхню для розвитку біологічної мікроплівки – біоплівки, яка являє собою співтовариство мікроорганізмів прикріпленого типу. Процес MBBR заснований на використанні пластикових носіїв і біоплівки, які постійно знаходяться в умовах інтенсивного перемішування протягом всього процесу. Стоки заповнюють станцію, де мікроорганізми ростуть, утворюючи плівку на поверхні, тим самим знижуючи кількість органіки в стоках і знижуючи їх токсичність.
Надлишок біомаси вимивається разом з очищеними стоками. Кисень, необхідний мікроорганізмів для руйнування органіки, що надходить з повітрям через аэрационную систему, розташовану на днище реактора. Повітря з компресора перемішує вміст у другій камері і підтримує носії в русі. Очищені стічні води залишають камеру, проходячи через фільтр, який затримує носії.
Стійкість до високих навантажень, коливань вхідних параметрів, токсичності, різними несприятливими факторами – переваги технології MBBR. Вона більш стійка до токсичних домішок у воді, ніж активний мул і в рази прискорює процеси розкладу. Розміри і форма носіїв запобігають закупорюванню, що забезпечує обробку стоків з високим вмістом завислих речовин, наприклад волокон. Решітка на виході дозволяє вільно проходити очищених стоків, в той час як носії залишаються в реакторі.
БІОФІЛЬТР ПРИ ВИКОРИСТАННІІснує дуже багато «фільтрів» для розмноження бактерій, але їх суть не змінюється. Збіг щільності води і самого фільтра, це дозволяє фільтрів максимально брати участь в процесі накопичення та розмноження бактерій.
Дана технологія повсюдно застосовується в промислових установках забезпечують очистку стоків великих підприємств або використовується на міських очисних спорудах.
Накопичуючись на поверхні фільтрів бактерії розмножуються набагато швидше за рахунок чого швидкість переробки і розкладання стічних вод відбувається в рази швидше.
Технологія Moving bed biofilm reactor (MBBR) абревіатура отримала визнання в багатьох сферах де потрібно автономна очищення стічних вод. В морських перевезеннях, дані установки дозволяють судам відповідати наземним стандартам очищення стічних вод і функціонувати у відкритому морі без обмежень. Установки з MBBR вибирають для військово-морських суден, суден берегової охорони, нафтові платформи і круїзні лінії. Дякую автономності і якістю очищення вони вільно курсують в екологічно чутливих морських районах (ESSA) і особливих районах (SA) національного та міжнародного значення, де застосовуються спеціальні обмеження викидів стоків у відкриту воду.
DELFIN MBBR + АКТИВНИЙ МУЛ
Метод біологічного очищення заснований на здатності деяких видів мікроорганізмів в певних умовах використовувати забруднюючі речовини в якості свого харчування. Безліч мікроорганізмів, які утворюють активний мул біологічного очисної споруди, перебуваючи в стічної рідини, поглинає забруднюючі речовини всередину клітини, де вони під впливом ферментів піддаються біохімічним перетворенням. При цьому органічні і деякі види неорганічних забруднюючих речовин використовуються бактеріальною клітиною в двох напрямках:
- Биологическое окисление в присутствии кислорода до безвредных продуктов углекислого газа и воды.
- Синтез новой клетки (размножение).
Интенсивность и глубина протекания процессов зависит от качественного состава активного ила, разнообразия форм и видов микроорганизмов, способности их адаптации (приспособления) к конкретному составу загрязняющих веществ сточной жидкости и условий проведения процесса.
Активный ИЛ — биоценоз зоогенных скоплений (колоний) бактерий и простейших организмов, которые участвуют в очистке сточных вод. Применяется в биологической очистке сточных вод. Данный метод был изобретён в Великобритании в 1913 году. Биологическая очистка сточных вод осуществляется с целью удаления из них органических веществ, в том числе соединений азота и фосфора.
Метод биологической очистки основан на способности некоторых видов микроорганизмов в определённых условиях использовать загрязняющие вещества в качестве своего питания. Множество микроорганизмов, составляющих активный ил биологического очистного сооружения, находясь в сточной жидкости, поглощает загрязняющие вещества внутрь клетки, где они под воздействием ферментов подвергаются биохимическим превращениям.
На додаток до природних процесів в камері знаходяться біофільтри на яких відбувається розмноження бактерій. Збільшення площа для їх розмноження при постійному насиченні киснем прискорює процес розкладання в кілька разів і дозволяє досягти 98% ступеня очистки стоків на виході.