ОЧИСНІ СПОРУДИ, АВТОНОМНА КАНАЛІЗАЦІЯ
Сучасна очищення стічних вод – це спеціальна процедура, внаслідок якої в стоках біологічно розкладаються всі шкідливі речовини і на виході виходить чиста вода.
Існують різні методи очищення стічних вод: механічні, біологічні, хімічні, комбіновані та ін
Очищення стічних вод хімічним способом передбачає додавання в стоки спеціальних реагентів, які при вступі в реакцію з забруднювачами перетворюють останні у нерозчинний осад. Технологія досить складна і витратна і застосовується тільки для очищення виробничих стічних вод.
Механічний спосіб: найпоширеніший спосіб очищення стічних вод, застосовується у приватних будинках. Даний спосіб передбачає відстоювання стоків у спеціальному резервуарі (септику) певну кількість часу, після чого вода направляється для фільтрації в грунт за допомогою полів підземної фільтрації. Такі очисні споруди, як правило, здатні працювати без використання електроенергії, не дорогі і прості в експлуатації.
Досить часто застосовується автономна каналізація в основі якої лежить біологічний спосіб очищення стічних вод. Ця технологія передбачає в процесі очищення розкладання органічних сполук анаеробними і аеробними мікроорганізмами.
- Анаеробна очистка відрізняється тим, що для такого типу очищення не потрібен кисень. Анаеробні бактерії в процесі бродіння переробляють органіку вуглекислий газ і нерозчинний осад.
-Аеробне очищення – даний тип очищення стічних вод передбачає використання спеціальних аеробних бактерій, яким для життєдіяльності потрібен кисень. Для даного типу очищення, як правило, використовуються аеротенки з активним мулом і біофільтри. При цьому варто відзначити, що аеротенки більш ефективні, ніж біофільтри, так як вони володіють більш високим ступенем очищення.
Чаще всего, в коттеджах используется комбинированный метод очистки сточных вод, который предполагает использование сразу нескольких методов очистки. Например, на первом этапе стоки проходят механическую очистку путем отстаивания и подвергаются воздействию анаэробных микроорганизмов, на втором этапе, в аэротенке проходит этап очистки под воздействием аэробной микрофлоры. На выходе из оборудования стоки проходят через специально установленные фильтры и подвергаются дополнительной фильтрации механико-биологическим способом.
Пам'ятайте, що для того щоб очисні споруди працювали довгі роки і не приносили зайвих клопотів, важливо правильно підібрати, професійно змонтувати і якісно обслуговувати обладнання для очищення стічних вод.